ALEX İN UNUTAMADIĞI PENALTI!


Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex de Souza, sarı-lacivertli takımdaki performansını başarılı bulduğunu söyledi. 6 yıllık Türkiye kariyerinde unutamadığı penaltıyı açıkladı.

FBTV de yayınlanan "1 e 1" adlı programda çocukluğundan itibaren hayatını ve futbol kariyerini anlatan Alex, Fenerbahçe elde ettiği rekorların sırrının tek kelimeyle "çalışmak" olduğunu belirterek, "Maçlarda kendi kalitemi takıma yansıtmaya çalışıyorum. Elde ettiğim rekorlar, çalışmamın ne kadar düzgün, güzel gittiğinin kanıtları" dedi.


"Bireysel olarak kendimi Fenerbahçe de başarılı buluyorum" diyen Brezilyalı futbolcu, "Bunun baş sebeplerinden biri Fenerbahçe yi sevmem, ciddi bir şekilde çalışmam ve işime olan saygım. Fenerbahçe Kulübüne de büyüme yolunda ufak bir şekilde katkım olabildiyse ne mutlu bana" diye konuştu.


Fenerbahçe ye 2004-2005 sezonunda geldiğinde Türk futbolunu çok az tanıdığını, sarı-lacivertli takımla Galatasaray ve Beşiktaş arasındaki ezeli rekabetin derecesini tahmin etmediğini, bunları gün geçtikçe öğrendiğini anlatan Alex, "Fenerbahçe de her şey benim huzurum, kariyerim ve ailem için mükemmeldi" dedi.


Brezilyalı futbolcu, ilk yılında deplasmanda kazandıkları Trabzonspor maçını unutamadığını ifade ederek, "O maçta Trabzonpor a attığım penaltıyı unutamıyorum. Normalde penaltıları Pierre van Hooijdonk kullanıyordu ama sakatlığı vardı. Bu maçla birlikte Fenerbahçe de penaltıları atmaya başladım. Bu senenin sonunda Nobre nin Galatasaray attığı kafa golüyle şampiyonluğa ulaştık. Çok güzeldi" ifadesini kullandı.
20:35:00
13 Subat 2011